סוגי עור: כל התכונות, הציונים, הגמורים והגזרות

ישנם כל כך הרבה סוגי עור מדהימים. לכל אחד מהם תכונות ייחודיות משלו שיועילו לסוגי פרויקטים או לסגנונות עבודה שונים.

סוגי העור הזמינים כוללים דגנים מלאים, דגנים עליונים, מקוריים, ביקסטים ומודבקים. גימורי עור כוללים אנילין, חצי אנינין, צבע מברשת, דל, חיתוך, בולט, רקום, בעבודת יד, מתכתי, נאפה, נובוק, שמן, פטנט, פיגמנט, מודפס, מפוצל, זמש, ודונגי.

חשוב לבחור את העור המתאים לפרויקט שלך כדי להבטיח תוצאה נהדרת. בואו להכיר את כל הסוגים השונים.

ניתן לחלק סוגי עור למספר קטגוריות שונות. אנו יכולים להסתכל על סוגי הגזרות, איכויות עור, ציוני עור, גימורי עור, סוגי עור לפי חיות, סוגי עור עם פרווה, אפילו סוגי עור מלאכותי וטבעוני. ישנם כמה הבדלים גדולים ביניהם.

חלק מהווריאציות נובעות מתהליך הייצור. חלקם נובעים מתהליך הגמר. אחרים מבוססים על סוג המסתור של בעלי חיים, ואילו אחרים הם אופן חיתוך העור. נצלול לכל אחד מהם בפירוט רב יותר.

“5 סוגי העור”
אמנם ישנם סוגים רבים של עור, אך לעתים קרובות אנשים יסקרו את “5 סוגי העור”. מה שהם מתייחסים אליהם בדרך כלל הם נפח ושכבות המסתור המקורי שעדיין קיימות במוצר הסופי. אלה הם דגנים מלאים, דגנים עליונים, דגנים אמיתיים, מפוצלים ועור מלוכד, ופרטים רבים על כל אחד מהם ישותפו.

איכות החומר ומאפייניו משתנים בהתאם למקום שממנו באה העור המוגמר. איכות העור יכולה להיות מושפעת גם מהרבה גורמים. אלה יכולים לכלול את זן החיות, את האקלים שהם חיו בו, את המזון שמאכילים אותו ואת כמות הפעילות הגופנית שהיתה לו. המסתורים הם חומר טבעי, ובכך מושפעים מאוד מחיי בעלי החיים שהם מגיעים מהם.

איכות העור יכולה להיות מושפעת גם מתהליכי אריזה, שיזוף וגימור של בשר שנוצלו במהלך הייצור. יחד עם ציוני העור שהצרכנים מכירים, נבחן את ציוני העור שבהם משתמשים הבורסקאים בעת הערכת עורות שמגיעים מהאורזים.

מהו עור?
גדול! נתחיל כאן. עור העור הוא העור שהוסר מחיה. מכיוון שהוא חומר טבעי, יש לו מאפיינים ותכונות ייחודיים המסייעים לו לשרת מטרה עבור החיה ממנה היה חלק.

בדרך כלל הוא מהווה מחסום מגן. זה שומר על החלקים הפנימיים של החיה בטוחים. הוא גם, יחד עם שיער או פרווה, שומר מפני גורמים חיצוניים כגון שמש, מים, שחיקה ודברים אחרים בחיי היומיום. לפניכם תמונת חתך המציגה שכבות של עור עור.

עור הסתר HIDE – הגרגיר
הדגן הוא המשטח החיצוני ביותר של עור העור. הוא מורכב מסיבים צפופים וצפופים. הדגן הוא השכבה שנחשפה לאלמנטים (אוויר, גשם, שמש וכו ‘), ולרוב היא חזקה וחלקה מאוד לאחר הסרת השיער.

עור הסתר HIDE – צומת הדגנים והקוריום
צומת הדגן והקוריום הוא המקום בו השכבה החיצונית והדוקה של העור משתלבת בסיבים הרופפים יותר של הקוריום. צומת זה הוא תערובת של שכבת הדגן הרצויה ביותר, והסיבים הסיבים והרופפים יותר של שכבת הקוריום.

עור עור – קוריום
הקוריום הוא שכבה בתוך עורות בעלי חיים המורכבת בעיקר מסיבי קולגן. אלה רופפים ופתוחים יותר מאשר בשכבת התבואה. למרות זאת, שכבה זו שימושית ביותר לייצור עור. הקוריום הוא בדרך כלל השכבה העבה ביותר בתוך מחסה של בעלי חיים. לפיכך, לאחר פיצול עור, חלקים מהקוריום עשויים להימצא במוצרי דגנים או בעור אמיתי.

עור הסתר HIDE מחבוא – בשר
הבשר הוא שכבת העור שמורכבת בעיקר מרקמות שרירים ושומנים. זה לא יקר במיוחד לשימושי עור קצה. ככזה, עור בדרך כלל מפוצל כדי להסיר את השכבות שמעליו, ומניב חומר שימושי בדרגות ואיכויות שונות לייצור מוצרי עור.

כאשר בוחנים ציונים ואיכות עור, חשוב להבין כיצד העור מוכן, נחתך ונגמר. הבה נבחן את השיטות הנפוצות ביותר.

סוגי כיתות עור ואיכויות עור

אלו הן הדרכים הנפוצות ביותר ל”דרג “של עור. השמות, במציאות, מתייחסים יותר לאופן בו העור פוצל וטיפולו במשטח, מאשר הם מתייחסים ל”ציונים “בפועל. למרות ששונות אלה משפיעות על הביצועים והאיכות הכללית של פריט עור.

לכן, אנשים מתייחסים אליהם בדרך כלל כאל “ציוני עור”. לאחר מכן, נחקור את הציונים בפועל שמשתמשים באורחי בשר בעת הערכת עורות למכירה לבורסקאות. למבט מעמיק עוד יותר על עור דגנים, לחץ כאן למאמר שכתבתי על כך.

עור מלא
גזרת עור זו מכילה את הפריסה החיצונית של העור, המכונה “גרגר”; הוא לא שוחק או נצץ כדי להסיר פגמים. בדרך כלל, רק השיער מוסר על עור מלא. לתבואה יש בדרך כלל סיבים ארוזים בצפיפות שהם עדינים יותר; התוצאה היא משטח חזק מאוד, עמיד ויכול לעמוד בפני שימוש קשה.

מכיוון שהוא אינו עובר שיוף, על פני השטח יכולים להיות פגמים קלים. אלה עשויים להיות מהמקום שבו פרה התחככה בגדר, חתך קטן שהם עשויים לקבל, או שריטות מחיי היומיום. עורות מלאים ללא פגמים רבים הם היקרים ביותר, מכיוון שהם הכי פחות שכיחים והם הכי מושכים מבחינה ויזואלית.

סיבי השטח האלה הם גם מה שנותנים לו את החוזק הרב ביותר מכל סוג עור. זה עושה את זה טוב עבור אוכף, הנעלה וריהוט. מכיוון שהשכבה החיצונית אינה מוסרת, היא מפתחת פטינה (שינוי צבע פני השטח משימוש) לאורך זמן שיכול להיות נעים לעין. השכבה החיצונית מספקת גם כמה תכונות עמידות בפני מים. גרגר מלא נחשב לעור האיכותי ביותר שיש.

עור דגנים עליון
חיתוך זה דומה מאוד לדגנים מלאים, פרט לכך שהשכבה העליונה העליונה שוחקה ו/או שוחקה אותו כדי להסיר פגמים ואי סדרים בגימור. זה הופך את העור לרך וגמיש יותר, עם צבעים שונים ומוגשים עליו.

למרות שהשיוף הזה הופך אותו למושך יותר מבחינה ויזואלית, הוא גם מסיר הרבה עוצמה וכמה תכונות דוחות מים של עור מלא. בכך אנו מתחילים לראות פשרה בין חוזק העור למראה עור ורכות.

בהתחשב ברכותו וגמישותו, עור הדג משמש לעתים קרובות למוצרי עור ברמה גבוהה, כולל תיקים, ארנקים ונעליים.

עור אמיתי (עור מתוקן)
עור אמיתי יכול לבוא מכל שכבה של העור, ועובר טיפול לפני השטח בכדי לספק מראה אחיד, “מתוקן” יותר. ניתן לשייף או לסחוט אותו כדי להסיר פגמים במשטח, ואז לצבוע (או לצבוע בהתזה) או להחתים/להטביע אותו כדי לתת לו מראה משטח סופי.

התהליך משנה כמה מהאיכויות המועדפות של עור, כך שהוא אמנם לא איכותי, אך הוא משמש לעתים קרובות לחגורות ולסחורות דומות.

עור מפוצל
עור מפוצל הוא גזרת עור מרובדת מתוך הרמות התחתונות של אזור הדגן העליון של העור. לרוב מדובר בשכבה תחתונה של העור, מעל הבשר. כמו כן, מתחת לדגנים המלאים וחתכי הדגנים הטובים ביותר. עם זאת, הוא עדיין מספק חומר עור שימושי.

המשטח הטבעי של עור מפוצל אינו צפוף, הדוק ושימושי כמו מלא ודגנים. לפיכך, הוא משמש לעתים קרובות בגימורים של עורות צבועים, מובלטים, והמשטח משתנה בצורה משמעותית כלשהי. זה מאפשר לו להציע כמה מהאיכויות המועילות של חומר עור, בעוד שיש לו משטח נעים ויזואלי ולעתים קרובות פונקציונלי המועיל למוצרי עור.

עור מחובר (עור משוחזר)
עור דבוק הוא כמו גרוטאות או נקניקיות מעור; הוא בנוי משאריות עור שחותכות דק ומחוברות יחד באמצעות פוליאוריטן או לטקס על רשת סיבים או יריעה. כמות העור בתערובת בפועל יכולה להשתנות מאוד (מ -10%-90%), ובכך להשפיע על התכונות הפונקציונאליות והאסתטיות של המוצר המוגמר.

עור מלוכלך נצבע לעתים קרובות כדי לתת לו צבע וניתן ללחוץ עליו/להטביע אותו כדי לתת לו מראה של דגנים או סגנון עור מסוים. למבט מעמיק יותר, לחץ כאן למאמר שלי בנושא עור מודבק

סוגי כיתות עור – לעורות גולמיים
החלק התחתון של העור – סוגי עור – מוצרי עור מחירות
חלק תחתון של העור

כאשר עורות גולמיים מיוצרים על ידי חבילות בשר, הם מיד מדרגים אותם. ציון זה משמש לקביעת איכות המחסה הגולמית ומאפשר מכירות מדויקות לבורסקאות. הבורסקאות ישחזרו בסופו של דבר את העור, ויעבדו את חומר הגלם לעור מוגמר.

ככזה, חשוב לדעת בדיוק את תכונות העור שהם מקבלים. זה מבטיח שיהיה להם מה שצריך לייצר בעקביות עור מוגמר איכותי לייצור מוצרי עור.

בעת דירוג עורות גולמיים, הפקחים יחפשו נושאים הכוללים חורים, חתכים עמוקים, צלקות, שחיקות גדולות, שינוי צבע, נזק למכונה (ממכונות הפריחה), שיער שנותר וחוסר עקביות בתבואה.

חשוב לזכור גם כי פעולות חווה גדולות רבות ממותגות את בקרם כדי לציין בעלות. מיתוג כרוך בשריפה קבועה של תבנית ייחודית (בדרך כלל אותיות או ראשי תיבות) בעור החיה. מותג מתכת בצורת התבנית מחומם, ולאחר מכן נלחץ לתוך בעל החיים כדי להשאיר את התבנית נצרבת לצמיתות בעור. למרות שהיא נפוצה, ההשפעה של המותג על איכות הסתר נלקחת בחשבון גם בתהליך הדירוג.

העורות בדרך כלל יהיו מדורגים כדלקמן:

עור – מספר אחת
מחבואים מספר אחת הם מחבואים מהשורה הראשונה. בדרך כלל אין להם פגמים גדולים, חורים או חתכים. אם יש חורים במרחק של כ- 3-4 סנטימטרים מקצה המסתור וניתן לקצץ אותם, הם לא ישפיעו על הציון הכללי. כ -80% מהמסתורים שנשלחים לבורסקאים צריכים להיות בדרגה מספר אחת.

עור – מספר שתיים
מותר להסתיר מספר שתיים לכלול עד ארבעה חורים או חתכים, כל עוד הם ממוקמים בקו ישר בדרך כלל על המסתור. זה יאפשר לחתוך אותם מאוחר יותר, ועדיין להניב שטח ניכר של מחסה שמיש.

בדרך כלל החורים צריכים להיות פחות מ -5 ”כדי להיחשב מקובלים בתוך מחבוא כיתה מספר שתיים. שטח לכיסוי של גרעינים גם לא יעלה על שטח של כ -1 רגל רבוע. כ- 15% -20% מהעורות הנשלחים לבורסקאים הם בעלי ציון הסתרה מספר שתיים.

עור – מספר שלוש
לעורות מספר שלוש יש בדרך כלל חמישה חורים או יותר או חתכים גדולים בתוך העור, באופן אידיאלי בתוך קו ישר בדרך כלל. זה יאפשר לחתוך אותם מאוחר יותר, ועדיין להניב שטח ניכר של מחסה שמיש.

ניתן לאפשר חיתוך אחד או חור מעל 6 אינץ ‘. ייתכנו גם ליקויי תבואה, או סדרה של חורים קטנים יותר הממוקמים בקרבת שטח הכוללים שטח פנים גדול יותר מ -1 רגל רבוע באופן כללי באופן כללי, מספר 3 עורות מדורגים צריכים לפחות להניב שטח בשימוש של 50%.

באופן כללי, עורות כיתה מספר 3 נרכשים רק על ידי בורזאים כאשר הם הסכימו במיוחד לרכוש את דרגת העור הזו.

עור – לא ניתן לערעור
עורות שאינם עומדים בתקני האיכות של הציונים מספר 1, שניים או שלושה נחשבים כבלתי ניתנים לערעור. הם אינם נשלחים לבורסקאים, ונכנסים לאפיק אחר בר קיימא לשימוש בחומרי העור הסולפים של בעלי חיים, מחוץ לתעשיית העור.

סוגי גזרות עור
לעור מוגמר יש כמות עור גדולה למדי לבחירה כאשר מחליטים היכן לחתוך מחתיכות השימוש בפרויקט. בהתבסס על שטח המחבוא ביחס לגוף החיה, חלקים מסוימים יהיו קצת יותר איכותיים וקצת יותר קלים לעבודה.

בדרך כלל ניתן לרכוש עור מוגמר בהתאם לסוג החיתוך. זה יכול לכלול את הסתר המלא או אזורים ספציפיים בתוכו. בהתבסס על סוג הפרויקט עליו אתה עובד ועל מאפייני הביצועים שאתה רוצה ביצירה המוגמרת, זה יכול להיות מועיל לדעת מה הם הקיצוצים השונים השונים.

אם אתה מחפש בדיוק היכן להשיג חיתוכי עור או חתיכות עור לפרויקט, לחץ כאן לסקור את מדריך הקנייה שהרכבתי.

גזרת עור שלמה
עור שלם מקיף את כל העור מעור ושזוף מבעלי חיים. מכיוון שהוא כולל את האזורים מכל שאר הגזרות הקשורות, העור הזמין ינוע בין אזורים רכים יותר עם מאפייני מתיחה שונים, ועד אזורים עבים וקשיחים יותר של העור. טווח עובי ומשקל העור ישתנה בכל העור.

גזרת עור צדדית
החיתוך הצדדי של עור הוא מחצית עורית שלמה, חתוכה לאורך באמצע. מכיוון שזה כולל לפחות חלקים של אזורים מכל הגזרות הקשורות, העור הזמין ינוע מאזורים רכים יותר עם מאפייני מתיחה שונים, ועד אזורים עבים וקשיחים יותר של העור.

גזרת עור כתפיים
חתך הכתף של עור מגיע מאזור הכתפיים של החיות. לאזור זה יש בדרך כלל תחושה יציבה, אך עם זאת ניתנת לגמישות. חתכי כתף עובדים היטב עבור כלי עבודה.

גזרת עור כפולה
חתך הכתף הכפולה של עור מגיע מאזור הכתפיים של החיות. זה בעצם כל אזור הכתף מהמחבוא. לאזור זה יש בדרך כלל תחושה יציבה, אך עם זאת ניתנת לגמישות. חתכי כתף עובדים היטב עבור כלי עבודה.

גזרת עור בנד
חתך הכפיפה של עור הוא מהאזור שנע בין עמוד השדרה לכיוון הבטן, לכיוון אמצע המסתור. זהו חלק מהעור הטוב ביותר שיש במסתור, החלקים הראשיים בדרך כלל לכיוון הצד האחורי לפני התחת. הוא משמש בצורה הטובה ביותר למספר יישומי מוצרי עור.

גזרת עור כפולה כפולה
חתך הכפיפה הכפולה של עור הוא מהאזור שנע בין עמוד השדרה לכיוון הבטן, לכיוון אמצע המסתור. זהו חלק מהעור הטוב ביותר שיש במסתור, החלקים הראשיים בדרך כלל לכיוון הצד האחורי לפני התחת. הוא משמש בצורה הטובה ביותר למספר יישומי מוצרי עור.

חתך עור תחת
חתך הישבן של עור הוא מחלק הרגל האחורית של העור, המתרוצץ סביב התחת ומעלה לעבר עמוד השדרה. זהו האזור העבה והחזק ביותר במסתור. חיתוכי עכוז הופכים עור טוב לפריטים עבים יותר כגון חגורות כבדות.

גזרת עור כפולה
חתך התחת הכפול של עור הוא מחלק הרגל האחורית של העור, המתרוצץ סביב התחת ומעלה לעבר עמוד השדרה, משני צידי העור. זהו האזור העבה והחזק ביותר במסתור. חיתוכי עכוז הופכים עור טוב לפריטים עבים יותר כגון חגורות כבדות.

גזרת עור בבטן
חתך הבטן של עור הוא מהקצה השמאלי או הימני של העור. בטן בעלי החיים מתרחבת באופן טבעי ומתכווצת ככל שנצרכים מזון ומים. זה הופך את עור הבטן למעט יותר רך ומתוח יותר מאשר מאזורים אחרים במסתור. על אף שאינו נחשב עור ראשוני, ניתן להשתמש בעור חתוך בבטן למגוון שימושים לעור.

גזרת עור בטן כפולה
חתך הבטן של עור הוא מהקצה השמאלי והימני של העור. בטן בעלי החיים מתרחבת באופן טבעי ומתכווצת ככל שנצרכים מזון ומים. זה הופך את עור הבטן למעט יותר רך ומתוח יותר מאשר מאזורים אחרים במסתור. על אף שאינו נחשב עור ראשוני, ניתן להשתמש בעור חתוך בבטן למגוון שימושים לעור.

סוגי עור בעלי חיים שונים
בקר – סוגי עור
בקר

עור ניתן לייצר מעורו של כל בעל חיים. לאורך ההיסטוריה נוצרו עורות רבים בזמנים, באזורים ובשיטות שונות.

הנפוצים ביותר כיום הם פרה, כבשים, עז וחזיר. עם זאת, ניתן להשיג כמעט כל סוג במידת הצורך לפרויקט. בואו נחקור כמה מסוגי העור הנפוצים יותר והפחות נפוצים להלן.

בקר – שוורים
שוורים הם בקר זכר לא מסורס. יש להם רמות גבוהות יותר של טסטוסטרון ובכלל עורות כבדים ועבים. עור בול שימושי לשימושי עור עבים יותר כגון חגורות כבדות וסוליות ראווה ומגף. מספר יחס נמוך של בקר זכרים נשמר כשוורים, כדי לשכפל את הגזעים, ולכן בדרך כלל ניתן להשיג כמויות הרבה יותר נמוכות של עור שוורים מסוגים אחרים.

בקר –
בקר זכר מסורס. הם אחד הסוגים הפופולריים ביותר של עור בעלי חיים המבוקש. כמו כן, נשמרים הרבה יותר מניינים מאשר שוורים, ולכן עור ההיגוי זמין באופן נרחב יותר. זה עובד טוב ליישומי עור כגון אוכף, חגורות, כמה נעליים ופריטים אחרים לרצועה.

בקר – פרות
בקר נקבות שהיו להן עגלים. הם נפוצים מאוד, ופופולריים. עור פרה הוא עור עבה ורך המתאים היטב לצרכי העור הנפוצים ביותר.

בקר – פרות
פרות נקבות שטרם ילדו עגל. סוג עור זה בדרך כלל רך וגמיש, נהדר לנעליים, מגפיים ויישומי עור אחרים.

בקר – פרות חלב
פרות חלב הן נקבות בקר המגדלות בעיקר לייצור חלב. העור שלהם בדרך כלל רך ודק. זה הופך אותו לעור נהדר עבור חגורות קלות, ארנקים, ביגוד, ריפודים ורצועות.

בקר – עגלים
בקר צעיר . העור שלהם בדרך כלל רך, דק וגמיש. זה עושה את זה שימושי ליישומי עור עדינים יותר כגון ארנקים, רצועות שעון ואביזרי עור קטנים יותר כולל תיקים.

חזירים

עור חזיר מיוצר בעיקר בסין. הוא משמש בעיקר בבגדים, בשל נשימה וקלילות העור. עור חזיר מהווה כ -10% מכלל ייצור העור ברחבי העולם.

כבשים
כבשים – סוגי עור – מוצרי עור מליברטי
כבשים

עֵז
עזים – סוגי עור – מוצרי עור מחירות
עזים

עור עז הוא עור רך מאוד, חזק ועמיד. הוא משמש לעתים קרובות בייצור נעליים, מגפיים, כפפות, שטיחים ותיקים. העור הוא גמיש וגמיש ומשרה תחושה נוחה. עור עז וילד (צעיר עז) מהווה כ -11% מכלל ייצור העור ברחבי העולם.

סוּס
סוס – סוגי עור – מוצרי עור מחירות
סוּס

עור סוס קשור לרוב לעור ה”קורדובאן “היוקרתי. הוא עשוי מקטע התחת של סוסים. עור קורדובן עבה מאוד, חלק וצפוף. זה עובד מצוין עבור נעליים וכפפות יפות. כמו כן, בהשוואה לעורות בקר, בדלי סוסים מכסים שטח שטח קטן יחסית. זו הסיבה שמוצרי עור קורדובאן הם בדרך כלל פריטים קטנים כגון נעליים, כפפות ואביזרים קטנים.

עור חיות אקזוטי
מעיל פרווה – סוגי עור – מוצרי עור מחירות
מעיל פרווה

מכיוון שניתן להכין עור מכל בעל חיים, לרוב יש מגוון סוגי עור. הם מכונים לעתים קרובות עורות “אקזוטיים”, מכיוון שהם פחות נפוצים ולעתים קשה להשיג, לייצר או למצוא. להלן רשימת עור אקזוטית שאינה כוללת:

Published by TuscanyBags

תיקי עור לנשים וגברים. תיקי עור יוקרתיים מאיטליה לנשים וגברים

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: